Powstanie ZSM

Ruch mażoretkowy w Polsce ma już kilkudziesięcioletnią historię. Z roku na rok polskie mażoretki rozwijają się i zwiększają swoje umiejętności, czego efektem są coraz bardziej profesjonalne prezentacje jak i osiągnięcia na arenie krajowej czy międzynarodowej.

Czas pandemii był dla naszego ruchu przełomowym momentem. Zespoły w różnych częściach Polski w tym samym czasie mogły trenować, natomiast inne były zawieszone w działaniu. To doświadczenie utwierdziło nas w przekonaniu, że należy rozpocząć starania aby nasza działalność uznana została jako sport.

Przez wiele miesięcy grupa działaczy pracowała nad powstaniem Związku Sportowego Mażoretek. Zwieńczeniem ich pracy było zebranie założycielskie, które odbyło się 15.05.2021r. w Ostrołęce. Tam też został zatwierdzony statut i wybrany zarząd. Związek Sportowy Mażoretek został zarejestrowany przez sąd 14 września 2021r.

W czasie pomiędzy zebraniem założycielskim, a rejestracją Związku Sportowego Mażoretek, działacze Komitetu Założycielskiego Okręgowego Związku Sportowego Mażoretek z woj. śląskiego i opolskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury Ziemii Raciborskiej „Źródło” zorganizowali m. in. Mistrzostwa Polski Mażoretek w Raciborzu, szereg szkoleń dla sędziów a także warsztaty dla trenerów i tancerzy.

W najbliższych dniach opublikujemy kalendarz wydarzeń sportowych na które już dziś serdecznie zapraszamy.
Zarząd Związku Sportowego Mażoretek

Scroll to Top